Martin Eliáš

doktorand ve výzkumu rakoviny prostaty

MUDr. Martin Eliáš (* 2. září 1992) je členem České pirátské strany. Narodil se v Jeseníku a žije v Olomouci. Od října 2020 je zastupitelem Olomouckého kraje za koalici Piráti a Starostové.

Vystudoval gymnázium v Jeseníku, kde jej nejvíce bavily přírodní vědy. Zároveň inspirován svou maminkou, která je zdravotní sestra, se rozhodl pro studium lékařství, které absolvoval na Univerzitě Karlově v Praze. Nyní pracuje na Ústavu klinické a molekulární patologie FN Olomouc a LF UP, kde se kromě přípravy na atestaci z patologie věnuje také doktorskému studiu a výzkumu rakoviny prostaty. Hovoří plynule anglicky a mírně pokročile německy.

Není mu lhostejná politická situace v České republice, rozhodl se proto angažovat pod vlajkou Pirátů. Na pirátské straně se mu líbí otevřenost a konstruktivita. Stále jej u členů dovede pozitivně překvapit míra kritického myšlení a schopnost vidět věci z více úhlu pohledu. Martin věří, že u Pirátů se může hodně naučit a mezi členy i čelními představiteli strany vidí mnoho inspirativních osobností. Chtěl by i svým zapojením jejich práci podpořit.

Mezi „jeho“ témata patří zejména školství a v něm (mimo jiné) problémově orientovaná výuka, která „maže“ hranice mezi předměty a umožňuje studentovi odnést si ucelené poznatky.

Ze zdravotnictví je to například podpora komunitní péče. Pacientům je nejlépe v domácím prostředí a měli by mít možnost domácího ošetřování a rehabilitace.

Blízká je mu také ochrana zvířat a životního prostředí. Trestní sazby za týrání zvířat jsou nedostatečné a měly by se razantně zvýšit. Člověk, jako součást přírody, by se měl naučit úctě ke všemu životu.

elias_martin

Pirátská strana


Lidé

Viktor Tichák
Viktor Tichák místopředseda krajského sdružení Olomouckého kraje
David Novák
David Novák zastupitel v Olomouci, člen MS Olomouc
Václav Ranc
Václav Ranc předseda místního sdružení Pirátů v Olomouci
Poznejte celý náš tým