David Novák

specialista IT se zaměřením na dopravu a logistiku

Mgr. David Novák se narodil r. 1992 v Olomouci, ČSFR, kde také žije celý svůj život. V roce 2022 kandidoval v komunálních volbách za uskupení ProOlomouc a Piráti a byl zvolen zastupitelem města Olomouce.

David Novák se narodil r. 1992 v Olomouci, ČSFR, kde také žije celý svůj život. Vyučen nejdříve na Slovanském gymnáziu Olomouc, poté pokračoval na Univerzitu Palackého a stal se členem cechu geoinformatického. Nyní je zaměstnán v IT se zaměřením na dopravu a logistiku.

Nerad předává své osobní údaje do správy třetích stran, rád se s lidmi setkává osobně. Politickými názory se subjektivně řadí k liberální pravici.

Příznivce Pirátů od roku 2010 a člen od roku 2018, nepůsobil v žádné jiné politické straně nebo hnutí. V letech 2018-22 byl členem komise pro architekturu a komise MČ Povel při radě města Olomouce. Od roku 2020 člen dopravní komise Olomouckého kraje. V roce 2022 kandidoval v komunálních volbách za uskupení ProOlomouc a Piráti a byl zvolen zastupitelem města Olomouce.

Politiku vnímá jako nástroj jak pozitivně ovlivňovat své bydliště. Aplikovat své znalosti a zájmy zejména o dopravu, urbanismus, architekturu a zapojení moderních technologií. V kontextu pirátských idejí transparence, participace, svobodné a rovné společnosti.

david-novak

Pirátská strana


Lidé

Zdeněk Žák
Zdeněk Žák místopředseda místního sdružení Pirátů v Olomouci
Zuzana Kopková
Zuzana Kopková místopředsedkyňe místního sdružení Pirátů v Olomouci
Viktor Tichák
Viktor Tichák místopředseda krajského sdružení Olomouckého kraje
Poznejte celý náš tým